آموزش سئو سایت در ارومیه – لینک سازی خارجی

سئو سایت در ارومیه

 


 

لینک سازی خارجی

 

لینک سازی خارجی یکی از مهم ترین مباحث در سئو سایت است. افزایش رتبه سایت بدون لینک سازی خارجی، کاری دشوار و بسیار زمان بر است.

 

از نظر گوگل، سایتی که درست طراحی شده باشد و سئو سایت اصولی داشته باید، باید بتواند با دیگر سایت های مرتبط در حوزه ی خودش ارتباط برقرار کند. این ارتباط از طریق لینک هایی که به سایت شما داده می شود، تعیین می گردد.

 

لینک سازی خارجی یک بخش حساس در سئو سایت به حساب می آید. در واقع می شود گفت، جز سئو خاکستری است.

 

گاهی شما برای افزایش سئو سایت، مجبور می شوید از لینک سازی خارجی به صورت کمی تا نسبتی غیر طبیعی استفاده کنید. یعنی خودتان شروع به لینک سازی خارجی کنید.

 

لینک سازی خارجی باید با دقت انجام شود، در غیر این صورت، خزنده های و الگوریتم های گوگل متوجه می شوند که این لینک سازی های خارجی غیرطبیعی و صرفا برای افزایش رتبه ی سایت طراحی و ساخته شده است.

 

در این صورت سئو سایت شما توسط گوگل جریمه خواهد شد و اگر سایتی توسط گوگل جریمه شود، رتبه ی سایت از نظر گوگل به شدت کاهش می یابد و برگرداندن سایت به رتبه ی قبلی کاری زمانبر خواهد بود.

 


 

خب بیایید موضوع را از اول بررسی کنیم. یک سایت را به تازگی طراحی و پیاده سازی کرده ایم، محتوای مناسب تولید کرده و اصول سئو سایت را نیز رعایت کرده ایم. برای تولید محتوای اصولی و سئو شده می توانید به مقاله ی راهنمای انتخاب کلمات کلیدی مراجعه کنید.

 

برای رسیدن به صفحات اول نتایج گوگل باید یک  کار دیگر نیز انجام دهیم. در ابتدای کار لازم هست از سایت های معتبر دیگر، لینک خارجی دریافت کنیم. ولی دریافت لینک از سایت های دیگر به همین سادگی نیست.

 

اگر سایت شما به تازگی راه اندازی شده باشد، اوضاع سخت تر نیز خواهد شد زیرا سایت های معتبر، دیرتر به سایت های نوپا اعتماد کرده و به آن ها لینک می دهند.

 

دوباره سایت خودمان و حوزه ی سئو سایت را مثال می زنیم.

 

فرض کنید شما هم یک وبسایت مانند سئو وبیون، در حوزه ی آموزش سئو سایت در ارومیه هستید، برای لینک سازی خارجی بهتر هست از سایت هایی لینک بگیرید که حوزه ی فعالیت آن ها نیز به شما نزدیک تر باشد، مثلا می توانید از سایت های حوزه ی دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، سئو سایت و ... لینک خارجی دریافت کنید.

 

اگر شرکت شما یک برند معروف در شهرتان یا منطقه ی تان باشد، احتمال اینکه لینک خارجی از سایت های دیگر دریافت کنید، وجود دارد. در غیر این صورت بعید به نظر می رسد که سایتی به وب سایت شما لینک دهد. خب با این شرایط راه حل چیست؟ 

 


 

لینک سازی خارجی در بخش نظرات وب سایت:

 

در ابتدای کار باید سایت های مرتبط با حوزه ی فعالیت وبسایت خودتان را پیدا کنید، سپس در بخش نظرات، نظر خود را در مورد مطالب بلاگ، مطرح کنید.

 

یکی از فاکتورهای مهم در سئو سایت، ارتباط سایت با مخاطبین و مشتریان است، می شود از این فرصت استفاده کرد و در بخش نظرات، نظر خود را با قرار دادن لینک وبسایت خودتان انجام دهید، برخی از سایت ها، در بخش نظرات اجازه ی درج لینک را نیز قرار می دهند.

 

اگر این گزینه موجود باشد، شما می توانید لینک سایت خودتان را در این مکان درج کنید. البته سعی کنید، نظرات مثبت و مفیدی را در مورد مطالب سایت قرار دهید تا نظر شما تایید و لینک شما نیز درج و نمایش داده شود.

 

 


 

لینک سازی خارجی در وبلاگ های داخلی و خارجی:

 

با توجه به اینکه وبلاگ ها و انجمن ها از نظر سئو سایت، رتبه های خوبی دارند، می شود از این گزینه ها نیز برای لینک سازی خارجی سایت خودتان استفاده کنید.

 

تعدادی وبلاگ ایجاد کنید و با قرار دادن مطالب مرتبط با موضوع سایت خودتان، لینک خارجی به سایت خودتان ایجاد کنید.

 

البته دوباره یادآوری می کنیم، اگر این لینک سازی خارجی ، به صورت غیر طبیعی ایجاد شود، وب سایت شما، حتما توسط الگوریتم های گوگل جریمه خواهد شد.

 


تعداد لینک ها در یک صفحه سایت مهم هست. هرچقدر تعداد لینک ها کمتر باشد، بهتر هست و لینک ها ارزشمندتر خواهند بود.

 


کار کردن با انجمن ها نیز شرایط مشابهی دارد، در گفتگو ها و مباحثی که مطرح می شود شرکت کنید، و در صورت لزوم به وب سایت خودتان نیز لینک دهید، اگر این لینک ها توسط مدیر فروم تایید شود، شما تعدادی Back Link دریافت کرده اید. 

 نکته:

 

تعداد لینک هایی که ایجاد می کنید، مهم است.

 

اگر در ابتدا لینک های زیادی ایجاد کنید و رفته رفته این لینک سازی کاهش پیدا کند، الگوریتم های گوگل متوجه خواهند شد که شما به صورت دستی و صرفا برای بهبود رتبه ی سایت ، لینک سازی را انجام داده اید و در این صورت از نظر سئو سایت جریمه خواهید شد.

 

 

پس حتما یک برنامه ی مناسب و زمان بندی درست برای لینک سازی خارجی ترتیب دهید.

 


 

لینک سازی خارجی در سایت های اشتراک ویدئو و تصویر:

 

شما می توانید لینک سازی خارجی را در سایت های اشتراک تصویر مانند Pinterest و سایت های اشتراک ویدئو مانند YouTube انجام دهید.

 

تعداد این سایت ها زیاد است. می توانید با جستجو در گوگل، لیست سایت های مشابه را نیز به دست آوردید.

 

این سایت ها مخاطبان زیادی دارند و با قرار دادن لینک سایت خود در این وب سایت ها، می توانید لینک سازی خارجی مناسبی برای وب سایت خود انجام دهید.

 


برای لینک سازی رایگان می توانید به مطلب جالبی از سایت سئو لب مراجع کنید.

 


 

لینک سازی خارجی در شبکه های اجتماعی:

 

از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، ت.ل.گ.ر.ا.م ، فیس ب.و.ک و ... می توانید برای لینک سازی خارجی استفاده کنید، در سال های اخیر، این شبکه های اجتماعی مخاطبان زیادی داشته اند، پس از این فرصت مناسب برای افزایش سئو سایت خود و لینک سازی خارجی استفاده کنید.

 


 

آموزش سئو سایت لینک سازی خارجی

 


 

 

معیارهای تعیین کننده ی ارزش لینک های خارجی چیست؟

 

  • اعتبار و محبوبیت دامنه ی سایتی که به سایت شما لینک داده است.
  • ارتباط محتوایی سایت مبدا با وبسایت شما
  • رابطه ی مالکیت دامنه ی سایت های مبدا و سایت شما
  • تعداد لینک های موجود در صفحه ی وبسایتی که به سایت شما لینک داده است.
  • Anchor Text استفاده شده

 


 

نکته:

 


لینک های خارجی به دو دسته ی Follow و No Follow تقسیم می شوند.

 

لینک های Follow یا همان فالو، تاثیر زیادی در سئو سایت دارند و مشخص است که به دست آوردن این نوع لینک های خارجی دشوارتر است.

 

سعی کنید لینک فالو دریافت کنید ولی لینک های No Follow ( نوفالو ) را هم مد نظر داشته باشید. این لینک ها نیز در سئو سایت تاثیر گذار هستند.

 


 

نکته:

برای متن لینک ها یا همان Anchor Text از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید.

 

همان طور که در مطالب قبلی اشاره شد، ترکیب کلمات کلیدی با لینک سازی مناسب، تاثیر زیادی در سئو سایت دارد.

 


 

آموزش سئو سايت-آموزش disavow کردن لينک هاي خارجي مخرب:

 

لينک سازي خارجي مي تواند تاثير منفي در سئو سايت داشته باشد، اگر سايت شما از نظر سئو، رتبه ي خوبي داشته باشد، ممکن است توسط سايت هاي رقيب مورد حمله قرار بگيريد.

 

 

به اين صورت که سايت هاي رقيب براي جريمه شدن وبسايت شما توسط الگوريتم هاي گوگل( مانند الگوريتم پنگوئن گوگل) شروع به لينک سازي مخرب در سايت هاي نامعتبر مي کنند، به اين صورت که تعداد زيادي لينک مخرب به سايت شما Back Link مي دهند.

 

 

براي حذف اين لينک ها بايد به صورت دوره اي و در بازه هاي زماني مشخص مثلا به صورت هفته اي، تعداد لينک ها و سايت هايي که به وبسايت شما لينک خارجي داده اند را بررسي کنيد. شما مي توانيد از disavow کردن لينک هاي مخرب استفاده کنيد.

 

 

ليست لينک هاي مخرب را ايجاد کرده و در Google Search Console اين سايت ها را disavow مي کنيد. آموزش هاي مناسبي براي اين کار وجود دارد.

 

 

مي توانيد از گوگل براي آموزش disavow کردن بک لينک ها استفاده کنيد.

 


 

خلاصه:


لينک سازي خارجي در کنار توليد محتواي مناسب، سئو تکنيکال، کلمات کليدي مناسب و ... براي بهبود سئو سايت ضروري است.

با لينک سازي خارجي درست و اصولي، مي توانيد رتبه ي سايت خود را در زمان کوتاه تري از نظر سئو گوگل افزايش دهيد. 


سعي کنيد از سايت هاي معتبر و مرتبط با حوزه ي کاري وبسايت خودتان، لينک خارجي دريافت کنيد.


از ساخت لينک خارجي اسپم و مخرب دوري کنيد زيرا در اين صورت توسط الگوريتم هاي گوگل جريمه خواهيد شد.


لينک سازي درست و به تعداد مناسب باعث رشد طبيعي و ارگانيک سئو سايت شما خواهد شد.
 

 


 

نویسنده : مهسیما حیدری 

امیری گفت:
مطلب مفیدی درباره لینک سازی خارجی بود. لطفا در مورد لینک سازی داخلی نیز مطلب بذارید.
    admin گفت:
    از اینکه نظرتون رو با ما در میان گذاشتید، سپاس گزاریم. بله حتما در مورد لینک سازی داخلی بین صفحات یک سایت نیز صحبت خواهیم کرد.
User گفت:
عالی بود